FACEM ANGAJARI!

Data: 2017/06/07

OPERATOR FACTURARE – LOGISTICA

Candidatul ideal

- Studii economice
- Persoana foarte organizata, atenta la detalii, capabila sau lucreze cu termene limita
- Cunostinte avansate Microsoft Office - in special Excel si Word, Outlook

- Cunostinte medii limba engleza / optional germana

Descrierea jobului

- Procesare comenzi la furnizori externi si interni

- Urmarire transporturi

- Identificare marfa

- Intocmire facturi si acte de livrare marfa

- Pregatire colete (impachetare si etichetare) in vederea livrarii

- Urmarire colete pana la destinatia finala – client

- Evidenta acte doveditoare receptie marfa la client (aviz de insotire a marfii semnat si stampilat)

- Gestiune stocuri - actualizare zilnica

- Urmarirea si inregistrarea platilor primite de la clienti

- Trimiterea de somatii de plata catre clientii restantieri

- Incheierea de contracte de furnizare marfa cu clientii

REPREZENTANT TEHNIC – OFERTARE

- Studii superioare de specialitate: USAMV sau Politehnica (chimie) sau Universitate (biologie, chimie)

- Cunostinte avansate limba engleza / optional germana

- Monitorizarea cererilor de oferta venite pe email si pe fax

- Stabilirea prioritatii in solutionarea ofertelor

- Realizarea ofertelor commercial si tehnice

- Urmarirea periodica a gradului de concretizare a ofertelor in comenzi ferme

- Intocmirea facturilor proforme pentru comenzile receptionate

- Verificarea periodica a facturilor profome neincasate in timp

- Monitorizarea licitatiilor si a anunturilor de cumaparare directa de pe SEAP

- Solutionarea licitatiilor si a anunturilor de cumaparare directa de pe SEAP

- Intretinerea catalogului de produse de pe SEAP

- Monitorizarea licitatiilor publicate de diverse institutii de stat, pe site-urile proprii

- Solutionarea diverselor licitatii

REPREZENTANT VANZARI  – PROMOVARE

- Abilitati de comunicare

- Putere de convingere

- Permis de conducere cat B – experienta min 5ani

- Intretinere baza de date client vechi: trimitere cataloage actualizate, prin curieri (pentru tara) si prin vizite directe (pentru Bucuresti)

- Imbunatatirea portofoliului deja existent prin identificarea de noi potentiali client

- Trimiterea de cataloage actualizate, prin curieri (pentru tara) si prin vizite directe (pentru Bucuresti) catre potentialii client

- Livrarea de marfa pentru Bucuresti si ocazional in tara

- Intretinerea si imbunatatirea magazinului online de pe site-ul firmei

- Realizarea traducerilor produselor din cataloagele furnizorilor

- Intretinerea si imbunatatirea paginii de Facebook a firmei

- Asigurarea reclamelor pe diverse site-uri de publicitate din domeniu

Inapoi

CATEGORII

CONTACT

T: 031.104.85.87 / 0742.095.539

E: office@echipamentelaborator.ro

GLOBAL STEP SRL

Str. Paduretu, Nr. 7A, Sector 6, Bucuresti 061992, Romania